Çalıkuşu Fahriye Evcen – Bahçede Yeşil Çınar

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve beğeni ile izlenen Çalıkuşu adlı dizinin 7. bölümünde seslendirdiği türkü büyük beğeni topladı.

Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca tarafından yönetmenliği üstlenen ve Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserinden uyarlanan Çalıkuşu adlı dizide seslendirdiği Diyarbakır yöresine ait olan “Bahçede Yeşil Çınar” adlı şarkı büyük beğeni topladı. Tüm hafta sonu boyunca sosyal medyada sıkça paylaşılan ve dizinin yeni bölüm görüntüleri ile hazırlanan klipte Fahriye Evcen sesi ile herkesi büyüledi. Twitter’da binlerce kişi videoyu paylaşırken, Facebook’ta da on bine yakın kişi videoyu beğendi.

Diyarbakır yöresine ait olan türkü Celal Güzelses ve Muzaffer Sarısözen’e ait. Türkünün sözleri ise şöyle:

Bahçada Yeşil Çınar
Boyu Boyuma Uyar
Ben Seni Gizli Sevdim
Bilmedim Alem Duyar

Aman Gülüm Nanay
Top Kaküllüm Nanay
Nanay Kibar Yarim Naynana Naynana

Bahçalarda Gül Vari
Var Git Ellerin Yari
Sen Bana Yar Olmazsın
Yüzüme Gülme Bari

Aman Gülüm Nanay
Top Kaküllüm Nanay
Nanay Kibar Yarim Naynana Naynana

Fahriye Evcen Kimdir?

1986 doğumlu olan fahriye Evcen, Türk sinema ve dizi oyuncusu. Almanya’da  Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi’nde okuduğu sıralarda aldığı dizi teklifleri sonucu okulunu dondurarak Türkiye’ye yerleşen oyuncu, Yaprak Dökümü adlı dizide canlandırdığı karakter ile öne çıkmıştı. İlk sinema deneyimini “Cennet” adlı film ile yaşayan Evcen, Özcan Deniz ile birlikte kamera karşına geçtiği Evim Sensin adlı filmde de sesi ile ön plana çıkmıştı. Oyuncu şu sıralarda Kanal D ekranlarında yayınlanan Çalıkuşu adlı dizide Feride karakterini canlandırıyor. Oyuncuya dizide Burak Özçivit eşlik ediyor.

Çalıkuşu - Fahriye Evcen

Çalıkuşu

 

Kategori:

TV den

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*